এইচ ডি এফ চি বেংকে সমগ্ৰ ভাৰতত ৬০ টা বেংকিং আউটলেট উদ্বোধন

0 81

এইচ ডি এফ চি বেংকে আজি সমগ্ৰ ভাৰতৰ আৰ বি আইৰ অধিসূচিত আনবেংকড গ্ৰাম্য কেন্দ্ৰ (ই আৰ চি)ত ৬০ টা বিজনেছ ৰ্কচপেণ্ডেণ্ট (বি চি ) বেংকিং আউটলেট মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে। এই নতুন আউটলেটসমূহে এতিয়া এইচ ডি এফ চি বেংকৰ ইউ আৰ চি নেটৱৰ্কৰ উপস্থিতি ৫,০২০ টা আউটলেটলৈ বৃদ্ধি কৰে।উল্লেখযোগ্য যে বেংকৰ ৩৪%বি চি এজেন্ট নেটৱৰ্কে এতিয়া ১০,৬০২ খন গাঁৱত আনুষ্ঠানিক বিত্তীয় সামগ্ৰী আৰু সেৱা আগবঢ়াইছে।

এই পদক্ষেপ চি এছ চি ই চৰকাৰৰ সহযোগত গ্ৰহণ কৰা হৈছে।ই ক্ষুদ্ৰ উদ্যোগী হিচাপে কাম কৰা গাঁও পৰ্যায়ৰ উদ্যোগীসকলক (ভিএইল) ভৌতিক কেন্দ্ৰৰ জৰিয়তে পোনপটীয়াকৈ শেষ মাইললৈকে অত্যাৱশ্যকীয় বেংকিং সেৱা প্ৰদান কৰাত সহায় কৰিব আৰু বঞ্চিত অঞ্চলৰ সম্প্ৰদায়ৰ সমূহক সৱলীকৰণ কৰিব।

গ্ৰাহক সকলে বেংকৰ বিস্তৃত বিত্তীয় সমাধানৰ দ্বাৰা উপকৃত হ’ব য’ত অন্তৰ্ভুক্ত আছে-
এইপিএছ-সক্ষম লেনদেনৰ জৰিয়তে সুবিধাজনক ধন জমা আৰু উলিওৱা।
ঋণৰ ইএমআই সংগ্ৰহৰ বাবে স্থান।
বীমা সুৰক্ষা জাল সৃষ্টি বাবে চৰকাৰী সমৰ্থিত সামাজিক সুৰক্ষা আঁচনি।
চৰকাৰী আঁচনিৰ সুবিধা সমূহ পোনপটীয়াকৈ লাভ কৰিবলৈ বেংক একাউণ্ট খোলা।
বিত্তীয় পৰিকল্পনাৰ বাবে নিৰ্দিষ্ট আৰু পুনৰাবৃত্তিমূলক জমা বিকল্প।
ঘৰুৱা আকাংক্ষা পূৰণৰ বাবে এছ এল আই আৰু কিষাণ গোল্ড কাৰ্ডৰ দৰে ঋণৰ জৰিয়তে ঋণৰ সুবিধা।

এই সন্দৰ্ভত ভাষণ দি এইচডিএফচি বেংকৰ এবিচিপি এণ্ড ৰিলেইল এফএক্সৰ খুচুৰা শাখা বেংকিং নৰ্থ, ইষ্ট এণ্ড চেণ্ট্ৰেল,গ্ৰুপ হেড স্মিতা ভগতে কয় এইচডিএফচি বেংকে দেশৰ দুৰ্গম অঞ্চলটো বিত্তীয় অন্তৰ্ভূক্তিত বাবে সম্পূৰ্ন ৰূপে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ।আমি আনন্দিত যে আমাৰ বি চি নেটৱৰ্কৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশ প্ৰায় ৩৪% লোকে ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেংকে অধিসূচনা কৰা আনবেংকড গ্ৰাম্য কেন্দ্ৰত সেৱা আগবঢ়ায়।আমি এই সম্প্ৰদায়সমূহক সৱলীকৰণ কৰা লক্ষ্য ৰাখিছোঁ। আৰু এইপিএছ লেনদেন,জমা,সেৱা,চৰকাৰী সমৰ্থিত বীমা আৰু ঋণৰ সুবিধাসমূহক সুবিধাৰ দৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ বিত্তীয় সমাধান প্ৰদান কৰি চৰকাৰৰ বিত্তীয় অন্তৰ্ভূক্তিৰ কাৰ্যসূচীত অৰিহণা যোগাইছে।

চি এছ চিৰ এম ডি সঞ্জয় ৰাকেশ ডিজিটেল উদ্ভাৱনৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি বেংকে বি চি কেন্দ্ৰত বিভিন্ন ডিজিটেল সামগ্ৰী আৰু সেৱা প্ৰৱৰ্তনৰ কথা চিন্তা কৰিব লাগে বুলি পৰামৰ্শ দিয়ে।এই কৌশলগত পদক্ষেপৰ লক্ষ্য হৈছে জলাশয় এলেকাৰ গ্ৰাহক সকলক পোনপটীয়াকৈ ব্যাপক বেংকিং সেৱা প্ৰদান কৰা। ইয়াৰ উপৰিও ৰাকেশে ইউ আৰ চিৰ স্থানত বিচি হিচাপে কাম কৰা ডিএলই সকলক স্থানীয় গ্ৰাহকৰ ভিত্তিত প্ৰাসংগিক বিত্তীয় সামগ্ৰী আৰু সেৱা আগবঢ়াই এইচডিএফচি বেংক আৰু চিএছচি অংশীদায়িত্ব জৰিয়তে নিজৰ উপাৰ্জনৰ সম্ভাৱনা সৰ্বাধিক কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.