অসম ফটো সাংবাদিক সন্থাৰ সাধাৰণ সভা সম্পন্ন

0 80

ৰাজ্যৰ ফটো সাংবাদিকসকলৰ ঐতিহ্যমণ্ডিত সংস্থা অসম ফটো সাংবাদিক সন্থাৰ সাধাৰণ সভাখন যোৱা ১৬ মাৰ্চত গুৱাহাটী প্ৰেছ ক্লাবত অনুষ্ঠিত হৈ যায়। সভাখনত ৰাজ্যৰ বিভিন্ন সংবাদ মাধ্যমত কৰ্মৰত ফটো সাংবাদিক সকলৰ কল্যানৰ অৰ্থে কেবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰাৰ লগতে সন্থাৰ নতুন কেন্দ্ৰীয় সমিতিখনো গঠন কৰা হয়। জেষ্ঠ্য ফটো সাংবাদিক চিন্ময় ৰয়ক মুখ্য উপদেষ্টা তথা উৎপল বৰুৱা, ৰিতুৰাজ কোঁৱৰ, অনুপম নাথ, ৰাজীৱ ভট্টাচাৰ্য, সমৰেন্দ্ৰ শৰ্মা, এছ লাল সিঙক উপদেষ্টা হিচাপে লৈ গঠিত সমিতিখনত ধনীৰাম কলিতাক সভাপতি, বিজু বড়ো আৰু পিতাম্বৰ নেৱাৰক উপ সভাপতি, ৰেৱ কুমাৰ বৰাক সম্পাদক, গুণমণি শৰ্মাক যুটীয়া সম্পাদক, দিব্যজ্যোতি দাস ৰাভাক কোষাধ্যক্ষ হিচাপে মনোনীত কৰাৰ লগতে কাৰ্যবাহী সদস্যৰূপে মহেশ চৌধুৰী, আব্দুল চাজিদ, শুভময় ভট্টাচাৰ্য্য, মানস পৰাণ, সুৰজিৎ শৰ্মা, ৰূপজ্যোতি শৰ্মা, দশৰথ ডেকা, হাফিজ আহমেদ, ইন্দ্ৰজিৎ দাস আৰু আনোৱাৰ হুছেইনক মনোনীত কৰি ৩২ জনীয়া পূৰ্ণাংগ সমিতিখন গঠন কৰা হৈছে। সমিতিখনৰ সদস্য পদ গ্ৰহণ কৰিবলৈ ৰাজ্যৰ সকলো ফটো সাংবাদিকক আহ্বান জনাইছে সমিতিৰ বিষয়ববীয়া সকলে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.