ৰাজ্যভাষা আঁচনিৰ সফল ৰূপায়নৰ বাবে এন আৰ এল পুৰস্কৃত

0 49

২০১৯-২০২০ বৰ্ষৰ সময়ছোৱাত ভাৰত চৰকাৰৰ ৰাজ্যভাষা আঁচনিৰ সফল ৰূপায়ণৰ বাবে এন আৰ এলক তৃতীয় পুৰস্কাৰ চল বৈজয়ন্তী শ্বিল্ড বঁটা প্ৰদান কৰা হৈছে।ইয়াৰোপৰি একে বৰ্ষতে টাউন এণ্ড অফিচিয়েল লেংগুৱেজ ইমপ্লিমেণ্টেচন কমিটি,(টলিক) পি এছ ইউ সদস্যসকলৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত হিন্দী ভাষাৰ আলোচনীসমূহৰ মাজৰ পৰা এন আৰ এলৰ হিন্দী আলোচনী প্ৰয়াসে প্ৰথম পুৰস্কাৰ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।অলপতে আই অ’ চি এল গুৱাহাটী শোধনাগাৰত অনুষ্ঠিত টলিকৰ ৫৪ তম সভাত ভাৰত চৰকাৰৰ গৃহ মন্ত্ৰালয়ৰ প্ৰতিনিধি বদ্ৰী যাদৱ,গৱেষণা বিষয়া তথা ৰাজভাষা বিভাগৰ আঞ্চলিক ৰূপায়ণ কাৰ্যালয়ৰ মুৰব্বী কমলেশ বাজাজ,হিন্দী শিক্ষাদান যোজনা আৰু সহকাৰী পৰিচালক ৰাধেশ্যাম বাইৰবাৰ উপস্থিতিত নুমলীগড় শোধনাগাৰ লিমিটেডৰ জ্যেষ্ঠ মুখ্য মহাপ্ৰৱন্ধক দেৱাশীষ চৌধুৰীৰ নেতৃত্বত হোৱা এন আৰ এলৰ প্ৰতিনিধি দলৰ হাতত টলিকৰ অধ্যক্ষ তথা আই অ’ চি এল গুৱাহাটী শোধনাগাৰৰ ই ডি এচ মানচন্দাই এই দুয়োটা বঁটা অৰ্পণ কৰে।উল্লেখ্য যে গুৱাহাটীৰ ৪৫ টা ৰাজহুৱা খণ্ডৰ প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা লাভ কৰা প্ৰতিবেদন পৰ্যালোচনা কৰি এই উদ্দেশ্যে গঠিত টলিকৰ এখন সমিতিয়ে এই বঁটাসমূহ প্ৰদানৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.