ককিলামুখত অইলৰ গ্রীন এম্বেছাডৰ যাদৱ পায়েঙৰে এজাক কিশোৰৰ গছপুলি ৰোপণ

0 210

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ সৌজন্যত অইলৰ গ্রীন এম্বেছাডৰ তথা পদ্মশ্রী ড° যাদৱ পায়েঙৰ দ্বাৰা যোৰহাট ককিলামুখৰ একলং মিচিং গাঁৱত গছপুলি ৰোপণৰ এক কার্যসূচী ৰূপায়ণ কৰা হয়৷ যোৱা ১৮ আগষ্টত ৰূপায়িত এই কার্যসূচীত পদ্মশ্রী যাদৱ পায়েঙৰ সৈতে গাঁওখনৰ এজাক শিশু কিশোৰেও অংশগ্রহণ কৰে৷ উল্লেখ্য যে অৰণ্য মানৱ যাদৱ পায়েঙৰ গৃহভূমি যোৰহাটৰ ককিলামুখৰ একলং গাঁৱত থকা তেওঁৰ বাসগৃহটো পর্যটনৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা বিশেষ স্থান হিচাপে পৰিগণিত হৈছে৷ ইয়ালৈ দেশী বিদেশী পর্যটকৰ আগমন ঘটে আৰু যাদৱ পায়েঙৰ সৃষ্ট অৰণ্যৰাজি চাবলৈ উৎসুকতা প্রকাশ কৰে৷ তেওঁৰ গৃহ পথছোৱাতে প্রধানকৈ কেইবাবিধ ফলমূলৰ গছপুলি ৰোপণ কৰা হয়৷উক্ত অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে মহাপ্রবন্ধক (পাইপলাইন অপাৰেচন), পি ভি ৰমনা মূর্তি, মহাপ্রবন্ধক (টেলিকম পাইপলাইন) নীলিমজ্যোতি বুঢ়াগোহাঁই উপ–মহাপ্রবন্ধক (চি এছ আৰ চি চি) দেৱাশিস বৰা আৰু ত্রিদীৱ হাজৰিকা, জ্যেষ্ঠ প্রবন্ধক জয়ন্ত বৰমুদৈ আৰু ৰিংকু বৰা৷ অইল ইণ্ডিয়াৰ দুলীয়াজান আৰু যোৰহাটৰ বিষয়ববীয়াসকলৰ উপস্থিতিতে পদ্মশ্রী ড° যাদৱ পায়েঙে অইল ইণ্ডিয়াৰ সেউজীয়া বনানীকৰণৰ উদ্যোগৰ প্রতি শলাগ জ্ঞাপন কৰা লগতে কয় যে বনানীকৰণে কার্বন নির্গমনৰ বিৰুদ্ধে বিশ্বজুৰি চলি থকা আন্দোলনত এক গতি প্রদান কৰিব৷ইফালে অইলেও আগলৈও দীর্ঘম্যাদী উন্নয়নৰ বাবে এইধৰণৰ বিভিন্ন পৰিৱেশ সজাগতামূলক কার্যসূচী যৌথভাৱে আগবঢ়াই যাব বুলি জানিবলৈ দিয়ে অইলৰ মুখপাত্র ত্রিদীৱ হাজৰিকাই৷

Leave A Reply

Your email address will not be published.