পূৱ মুঢ়াদল গাঁও পঞ্চায়তৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত দহখনৰো অধিক উন্নয়নমূলক আঁচনিৰ শুভউদ্বোধন

0 82

চতিয়া সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত পূৱ মুঢ়াদল গাঁও পঞ্চায়তৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত আজি দহটাকৈ উন্নয়নমূলক আঁচনিৰ শুভ উদ্ধোধন কৰে৷ প্ৰায় ৮৩ লাখৰো অধিক টকা ব্যয় সাপেক্ষে নিৰ্মাণ হ’ব লগা আঁচনি সমূহ বুধবাৰে পুৱা শুভ উদ্ধোধন কৰে পূৱ মূঢ়াদল গাঁও পঞ্চায়তৰ সভানেত্ৰী মেঘালী কলিতাই ৷ সেই অনুসৰি পঞ্চায়তটোৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত ভূমি উন্নয়নৰ লগতে কেইবাটাও গাৱঁলীয়া পথ নিৰ্মাণৰ আধাৰশিলা কৰা হয় ৷ আধাৰশিলা কৰি পূৱ মূঢ়াদল গাওঁ পঞ্চায়তৰ সভানেত্ৰী মেঘালী কলিতাই কয় চতিয়া সমষ্টিৰ বিধায়ক পদ্ম হাজৰিকাৰ সৱল নেতৃত্বত ৰাইজে উন্নয়নৰ মুখ দেখিবলৈ সক্ষম হৈছে ৷ ইতিমধ্যে সমষ্টিটোৰ ৭০ শতাংশ ৰাস্তা পদুলি নতুনকৈ নিৰ্মাণ হৈছে ৷ দৰিদ্ৰ ৰাইজৰ বাৱে চৰকাৰে ঘোষণা কৰা সকলো আঁচনি আমি সমভাৱে বিতঁৰণৰ সুবিধা লাভ কৰিছে ৷ পঞ্চায়তৰ জৰিয়তে দুখীয়া দৰিদ্ৰ ৰাইজক সেৱা কৰাত সকলো শ্ৰেণী ৰাইজে সহযোগীতা আগবঢ়ায় অহা বুলি মন্তব্য কৰে সভানেত্ৰী মেঘালী কলিতাই ৷ আধাৰশিলা অনুষ্ঠানত পঞ্চায়তটোৰ প্ৰতিজন ৱাৰ্ডৰ সদস্য সদস্যাৰ লগতে বিজেপি দলৰ দলীয় কৰ্মকৰ্ত্তা সকল উপস্থিত থাকে৷
বাতৰি যুগুতালে জামুগুৰিহাটৰ পৰা ৰাতুল হাজৰিকাই

Leave A Reply

Your email address will not be published.