বন বিভাগ আৰু চি আৰ পি এফৰ যৌথ উদ্যোগত খানাপাৰাত গছপুলি ৰোপণ

0 78

অসম চৰকাৰৰ বন বিভাগৰ উদ্যোগত পহিলা জুলাইৰ পৰা ৰাজ্যজুৰি চলি আছে বন মহোৎসৱ সপ্তাহ । অহা ৭ জুলাইত সামৰণি পৰিবলগীয়া সপ্তাহৰ লগত সংগতি ৰাখি বন সংমণ্ডল আৰু আঞ্চলিক বন বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ উদ্যোগত ছাত্ৰ – ছাত্রীকে ধৰি ৰাইজৰ মাজত পৰিৱেশ সচেতনতা সৃষ্টিৰ বাবে গছপুলি ৰোপণ আৰু বিতৰণ কাৰ্যসূচী চলি আছে । আনহাতে বন মহোৎসৱ সপ্তাহৰ লগত সংগতি ৰাখি আজি খানাপাৰা প্ৰাথমিক বিদ্যালয় চৌহদত পূব কামৰূপ বন সংমণ্ডলৰ ডি এফ অ ৰোহিণী বল্লভ শইকীয়াৰ তত্বাৱধানত গুৱাহাটী আঞ্চলিক বন বিষয়া কাৰ্যালয় আৰু চি আৰ পি এফৰ খানাপাৰা ইউনিটৰ যৌথ উদ্যোগত গছপুলি বিতৰণ আৰু ৰোপণ কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত হয় গছপুলি ৰোপণ – বিতৰণ কাৰ্যসূচীৰ শুভাৰম্ভ কৰে বন বিভাগৰ পূব কামৰূপ বন সংমণ্ডলৰ সহকাৰী বন সংৰক্ষক জন ৰঞ্জন দাস , গুৱাহাটীৰ আঞ্চলিক বন বিষয়া প্ৰাঞ্জল বৰুৱা , চি আৰ পি এফৰ খানাপাৰা ইউনিটৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া সঞ্জয় সিং আৰু খানাপাৰা প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ৰ সহকাৰী শিক্ষক ৰমেন তালুকদাৰে । আনহাতে কাৰ্যসূচীৰ জৰিয়তে বিভিন্ন প্ৰজাতিৰ প্ৰায় ২০০ টা গছপুলি ৰাইজৰ মাজত বিতৰণ কৰাৰ লগতে বিদ্যালয় চৌহদ আৰু কাষৰীয়া স্থানত প্ৰায় ১৫০ টা গছপুলি ৰোপণ কৰা হয় ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.