যোৰহাটস্থিত অসম মহিলা বিশ্ববিদ্যালয় পৰিদৰ্শন কৰিলে শিক্ষামন্ত্ৰীয়ে

0 35

অসম চৰকাৰৰ শিক্ষামন্ত্ৰী ডাঃ ৰনোজ পেগুৱে শনিবাৰে যোৰহাটস্থিত অসম মহিলা বিশ্ববিদ্যালয়ত উপস্থিত হৈ বিশ্ববিদ্যালয় খন পৰিদৰ্শন কৰি বিশ্ববিদ্যালয়ৰ কৰ্তৃপক্ষৰ লগত এখন সভাত মিলিত হয়। মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে সভাত বিশ্ববিদ্যালয়খনৰ আন্তঃগাঁথনি, শৈক্ষিক দিশ আদিৰ বিষয়ে বুজ লয়। সভাত মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে বিশ্ববিদ্যালয়খনৰ আন্তঃগাঁথনি উন্নয়নৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ধনৰাশি অহা জুলাই মাহত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া বাজেট অধিবেশনত অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ আশ্বাস দিয়ে। অসম চৰকাৰে শীঘ্ৰে নিযুক্তি কৰিবলগীয়া ১ লাখ চাকৰিৰ মাজত মহিলা বিশ্ববিদ্যালয়ৰ খালী হৈ থকা অধ্যাপক-অধ্যাপিকাৰ পদসমূহ পুৰণৰ নিযুক্তিৰ প্ৰক্ৰিয়াটোও অন্তৰ্ভুক্ত হ’ব বুলি কয়। লগতে বিশ্ববিদ্যালয়খনৰ ভূমিৰ সমস্যাটো অতি শীঘ্ৰেই সমাধান কৰিব বুলি মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ভাষণত উল্লেখ কৰে। সভাত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ উপাচাৰ্য্য ড° অশোক ভট্টাচাৰ্য আৰু পঞ্জীয়ক তপন কুমাৰ গোহাঁইয়ে বিশ্ববিদ্যালয়খনৰ সমস্যা আৰু কাম-কাজ সন্দৰ্ভত মন্ত্ৰীগৰাকীক অৱগত কৰে। সভাত অসম মহিলা বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অধ্যাপক-অধ্যাপিকা, বিষয়া-কৰ্মচাৰীৰ লগতে ভালেসংখ্যক লোক উপস্থিত থাকে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.