সফল ভাৱে সামৰণি পৰিল খেলো ইণ্ডিয়াৰ অনুষ্ঠান

0 54

যুৱ শক্তি মহাশক্তি।যুৱশক্তিয়ে পৃথিৱী জিনিব পাৰে।আমি সকলোৱে হাতত হাত ধৰি আগুৱাই যাব লাগিব।এই মন্তব্য মুখ্যমন্ত্রী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ।খেল’ ইণ্ডিয়া অনুষ্ঠানৰ সামৰণি অনুষ্ঠানত এই মন্তব্য কৰি কয় যে খেলো ইণ্ডিয়াৰ জৰিয়তে  অলিম্পিকলৈ বহু খেলুৱৈ যাবলৈ সক্ষম হ’ব।খেল’ ইণ্ডিয়া অনুষ্ঠান সাফল্যমণ্ডিত কৰি তোলাৰ বাবে সকলোকে ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে।আনহাতে খেল’ ইণ্ডিয়া সামৰণি অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি বিত্ত মন্ত্রী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে ডিব্ৰুগড়ৰ চাবুৱাত ক্ৰীড়া বিশ্ববিদ্যালয় স্থাপনৰ কাম প্ৰায় সমাপন হোৱাৰ পথত।সৰুসজাঁইৰ আৰ্হিত ডিব্ৰুগড় আৰু লক্ষিমপুৰতো দুটা ক্ৰীড়া প্ৰকল্প নিৰ্মাণ কৰা হ’ব।উল্লেখযোগ্য যে খেল’ ইণ্ডিয়া য়ুথ গেমচত মুম্বাই,হাৰিয়ানা,দিল্লী স্থান লাভ কৰে।২১ বিধ খেলত প্ৰায় ৬১০০ খেলুৱৈ, প্ৰতিনিধিয়ে অংশগ্রহণ কৰিছিল।আজি সামৰণি অনুষ্ঠানত চীনৰ সমৰকলা প্ৰদৰ্শিত হয়।লগতে সাংস্কৃতিক সন্ধিয়া অনুষ্ঠিত হয়।সামৰণি অনুষ্ঠানত স্পৰ্টচ অথৰিটী অফ ইণ্ডিয়াৰ বিভিন্ন বিষয় ববীয়াৰ লগতে ৰামেশ্বৰ তেলী উপস্থিত থাকে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.